Aynur Kumsel Aksoy

Aynur Kumsel Aksoy 1975 yılında Ankara’da doğmuştur.  Evli ve bir çocuk annesidir. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olarak eğitimini tamamlamıştır.

1997-1999 yılları arasında günümüzde Çamlıca Erdem Hastanesi olarak geçmekte olan Çamlıca Ömür Hastanesinde çalışmıştır. 1999-2009 yılları arasında Özel Gaziosmanpaşa Şafak Hastanesinde Beslenme ve Diyet bölümünün şefliğini yürütmüştür. Bu süreç içerisinde birçok yemek firmasının danışmanlığını üstlenerek toplu beslenme alanında ciddi tecrübeler edinmiştir. Aynı zamanda 1999 yılında ilk muayenehanesini Üsküdar’da açmıştır.

Daha sonra Üsküdar’daki muayenehanesini kapatarak AKA Beslenme ve Diyet danışmanlığı adı altında 2008 yılında Gaziosmanpaşa’da AKA Diyet’in merkezini açmıştır. Bu sırada Anadolu yakasında Koşuyolu ve Bağdat Caddesi’nde bulunan güzellik salonlarında danışanlarına destek vermeyi sürdürmüştür. 2012 yılında Bağdat Caddesi’nde AKA Diyetin şubesini açmıştır.

Bu şekilde İstanbul’un 2 yakasında da kendine ait olan 2 muayenehanesi ile danışanlarına destek vermeye başlamıştır. Bu süreç içerisinde birçok televizyon kanalında, dergi ve gazete yayınlarında mesleki bilgilerini sizlerle paylaşmıştır. Özellikle Anoreksiya nervoza konusunda yakaladığı büyük başarı ile Türkiye’yi bu yeme bozukluğuna karşı en iyi şekilde bilgilendirmiştir. Halen metabolik hastalıklar, yeme bozuklukları, gebelikte beslenme ve kilo verme konularında danışanlarına hizmet vermektedir.