Efe Balı

Diyetisyen Efe Balı, 1994 yılında Ankara’da doğmuştur. İlköğretim ve lise eğitimini TED Ankara Kolejinde tamamlamıştır.

Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden onur derecesi ile mezun olmuştur. Bitirme tezini Sporcu Beslenmesi ve Ergojenik Destekler üzerine hazırlamıştır.

2012 yılından bu yana da AKA Diyet bünyesinde sporcu beslenmesi, kilo alma, kilo verme ve sağlıklı yaşam konularında çalışma hayatına devam etmektedir.
2017 yılından itibaren Profesör Doktor Koray Tekin Obezite & Metabolik Cerrahi merkezinde de bariyatrik cerrahi diyetisyeni olarak meslek hayatına devam etmektedir.

Unique Settings of New York bünyesinde iş yönetimi ve takibi gibi konular üzerinde Amerika Birleşik Devletlerinde çalışmıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nde de obezite ve sporcu beslenmesi üzerine de çeşitli vaka çalışmaları olmuştur.

Eğitim hayatında Fenerbahçe Spor Kulübü, Üsküdar Toplum Sağlığı Merkezi, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Üniversitesi ÇAPA Tıp Fakültesi Hastanesi ve Yeditepe Üniversitesi Hastanesinde sporcu beslenmesi, mutfak denetimi, klinik beslenme, zayıflama, kilo alma ve nütrisyon konuları üzerinde stajlarını tamamlamıştır.

Acıbadem Üniversitesi, Spor Diyetisyenliği Kursu, Bariatrik Cerrahisi Kursu, EASO, Obesity Task Force Teaching Course, 6.Ulusal Obezite Kongresi, İstanbul Sağlık ve Beslenme Bienali, ICDA 17. Uluslararası Diyetisyenler Kongresi sertifika ve kurs programlarına katılmıştır.

TED Ankara Koleji Mezunları Derneği, Yeditepe Üniversitesi Mezunlar Derneği ve Fenerbahçe USA Derneği üyelikleri bulunmaktadır. Fenerbahçe Spor Kulübü Temsilci Üyesidir.