LipCryo (Soğuk Lipoliz) Nedir?

LipoCryo, seçici ve yağ dokusunun azalmasını sağlayan, invaziv olmayan yeni bir teknolojidir.

Nasıl çalışır?

Özel transducer (dönüştürücü) başlığı uygulama yapılacak alana yerleştirilir, vakum etkisi özelliği ile birlikte subkutanöz (deri altı) dokuyu kavrar ve seçici krio-teknolojisi sayesinde o bölgeyi soğutur. Subkutanöz (deri altı) dokuda bulunan yağ hücreleri (adipositler) çoğunlukla doymuş yağ asitleri bakımından zengin hücrelerdir ve bunlar özellikle maruz kalınan soğuğa karşı hassastırlar. Yağ hücrelerinin tersine, deri altı dokusunda bulunan kan damarları, periferik sinirler, melanositler, fibrositler ve fakir yağ hücreleri ise soğuğa karşı çok daha az duyarlıdırlar. Bu karakteristik özellikleri nedeni ile LipoCryo çevre dokulara zarar vermeden adipositlerin doğal olarak elimine edilmesine yardımcı olur.

Yağ hücreleri nasıl elimine edilir?

LipoCryo eylemine maruz kalan adipositlerin elimine edilme süreci şöyle gerçekleşir:

– Direkt etki: LipoCryo cildi soğutarak hücrelerin içerisindeki yağ kristalizasyonunu sağlar. Bunu takip eden apoptoz (programlanmış hücre ölümü) ve progresif hücre çözülmesi sayesinde 2 ila 6 haftalık dönem içinde kademeli olarak lipid salınımı olur.

– Dolaylı etki: Sempatik sinir sisteminin uyarılması lipolizin aktiflenmesine neden olur.

Kaç seans gerekir?

Yağ dokusu kalınlığına ve azaltılması istenilen yağ miktarına bağlı olarak 1 ila 3 seans gerekir. İki seans arasında 45 günlük bekleme süresi önerilir.